• Projekt - Podpora inkluzívnosti a rovnaký prístup k vzdelaniu pre všetkých

• Realizácia projektu Podpora inkluzívnosti a rovnaký prístup k vzdelaniu pre všetkých

v Súkromnej základnej škole DSA na Rozkvete od 1.09.2018

Realizacia_projektu.docx

Realizácia projektu

Podpora inkluzívnosti a rovnaký prístup k vzdelaniu pre všetkých

v Súkromnej základnej škole DSA na  Rozkvete od 1.09.2018

V priebehu rokov 2018 - 2021 bude v našej škole prebiehať projekt s názvom "Podpora inkluzívnosti a rovnaký prístup k vzdelaniu pre všetkých ". Tento projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Projekt je zameraný na zlepšenie podmienok vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením, ktorí sa vzdelávajú v bežnej triede základnej školy.

Jeho cieľom je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu, zlepšiť výsledky a kompetencie žiakov aj pomocou činnosti vykonávaných inkluzívnym tímom.

Inkluzívny tím  je zložený zo špeciálneho pedagóga a z 2 pedagogických asistentov učiteľa. Tento tím má na starosti žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Špeciálny pedagóg vykonáva odborné činnosti diagnostiky, individuálneho skupinového a hromadného poradenstva, intervencie so žiakmi s mentálnym postihnutím. Zároveň vykonáva reedukácie detí a iné činnosti vyplývajúce z jeho náplne. Pedagogickí asistenti učiteľa sú pridelení konkrétnym žiakom na prekonávanie bariér vo výchovno - vzdelávacej činnosti, uľahčujú adaptáciu žiakov a prekonávanie bariér, ktoré plynú zo zdravotného postihnutia žiaka.

Hlavné aktivity realizované v rámci projektu:

Aktivita 1: Individuálny prístup k zvýšeniu úspešnosti žiakov pomocou práce špeciálneho pedagóga

Aktivita 2: Zlepšenie rovnakého prístupu k vzdelaniu pre všetkých žiakov pomocou práce pedagogických asistentov.

Začiatok  realizácie aktivít: 1.09.2018             Ukončenie realizácie aktivít: 31.08.2021

Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít: 36 mesiacov

Celková výška  oprávnených výdavkov: 124 200,00 €