• Deň inklúzie

• Dňa 19. septembra 2023  sa naši tretiaci stretli so žiakmi i s dospelými so zdravotným znevýhodnením na akcii nazvanej Deň inklúzie. Všetkých potešili:

STANOVIŠTIA SO ŠPORTOVÝMI ÚLOHAMI,

TRÉNINGOVÝ PROGRAM MATP SO ŠPORTOVCAMI ŠPECIÁLNYCH OLYMPIÁD SLOVENSKO,

KERAMICKÝ WORKSHOP

KREATÍVNA TVORIVÁ DIEĽŇA

AUTOGRAMIÁDA MAJSTRA SR ĽUBOMÍRA ĎURIŠA,

UKÁŽKY CANISTERAPIE,

DIVADLO ZáBaVKa

FUN AKTIVITY PRE VŠETKÝCH

Spoločne sa deti i dospelí aktívne i tvorivo zabavili a podporili cestu vzájomného rešpektu.

Mgr. B. Strinková

• Viedeň, ako iný priestor vzdelávania

• Európsky deň jazykov plánujeme s našimi nemčinármi stráviť priamo vo Viedni interaktívnou exkurziou.

Zážitkové vyučovanie, prepájanie medzipredmetových vzťahov , rovesnícke učenie, komunikačné zručnosti  a príprava žiakov na trh práce sú  prioritou našej školy.

Od samého začiatku budú žiaci pracovať skupinovo a plniť rôzne úlohy už vo vlaku a počas celého dňa. Odmenou bude návšteva v ZOO.

Čaká ich cestovanie aj metrom a električkou. Okrem spoznávania inej kultúry, krajinovedy, rôznych zvierat v ZOO,  budú konverzovať v cudzom jazyku a upevňovať ich jazykové vedomosti.

Záujem žiakov bol taký veľký, že exkurziu máme naplánovanú na dva termíny.

Mgr. Renáta Hatalová